BİYOGRAFİ

Keman sanatçısı Ceren Aksan, balerin bir anne ve tonmaister bir babanın kızı, ünlü besteci Muammer Sun'un torunudur. 9 yaşında başladığı Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı'ndaki keman eğitimini, aynı üniversite mezunu olarak tamamlamış, eğitimine master seviyesinde devam etmiş ve Üniversitenin Akademik kadrosunda 6 yıl görev almıştır. Klasik müzik kariyeri boyunca dünyaca ünlü bir çok şef ve solist ile yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce konser vermiştir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Opera ve Bale Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, 2000 yılında kadrosuna girdiği ve 14 yıl boyunca görev aldığı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi önemli orkestraların tüm yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde, albüm kayıtlarında ve turnelerinde çalışmıştır.

Elektro kemanı ile dünyaca sevilen (pop, rock, klasik, jazz, dans, elektronik) hit parçaları yorumlayarak canlı olarak seslendiren ve kendi tarzını oluşturan Ceren Aksan, ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da alanında öncü olarak tanınan ve beğenilen bir sanatçıdır. 1999'dan beri bir çok yabancı ve Türk sanatçının ve gurubun albümlerinde, çeşitli single, complation, reklam, film, belgesel, dizi müziği kayıtlarında yer almıştır. Yabancı ve yerli bir çok sanatçı, DJ ve grup ile; eventlerde, konserlerde, festivallerde, kliplerde ve turnelerde solo keman sanatçısı olarak çalışmıştır. Sahnede ve albümlerinde birlikte çalıştığı sanatçılar arasında; Vanessa Mae, Brazzaville, Mario Frangoulis, Sertab Erener, Teoman, Hande Yener, Yüksek Sadakat (Eurovision) ve çalıştığı bazı DJ'ler arasında; DJ Can Hatipoğlu, DJ Funky C, DJ Murat Uncuoğlu, DJ Doğuş Çabakçor gibi isimler vardır.

Ceren Aksan elektro keman şovunda; Solo olarak veya grubu EVA ve Dansçıları ile birlikte sahne almaktadır. Aranjörler tarafından Ceren Aksan için özel olarak düzenlenen, pop, rock, klasik vb. eserlerin elektronik soundla buluşan modern yorumları, herkes tarafından bilinen dünyaca ünlü hit parçaların remix ve coverları, Ceren Aksan’ın etkileyici stili ve canlı keman performansıyla sahnede hayat bulmaktadır.

Çarpıcı müziklerini ve enerjik sahne performanslarını özel tasarım kemanları (Swarovski taşlı, transparan, vb.) ünlü modacıların hazırladığı özel kostümleri ve koreografileri ile renklendirmedir. Elektro enstrümanlardan oluşan grubu EVA (duo, trio, quartet), Dansçıları, koreografileri ve enerjisiyle her zaman izleyicisine farklı ve etkileyici bir şov sunan ve bu yönde devamlı yenilikler yapan Ceren Aksan, keman şovlarıyla yurtiçi ve yurtdışında bir çok kişinin ilgisini çeken ve alanında tanınan bir elektro keman virtüözüdür.

Eventler, lansmanlar, özel düğünler, defileler, şovlar, kongreler, partiler, konserler, VIP geceler, festivaller, açılışlar gibi özel davetler ve çeşitli organizasyonlara uygun olan Ceren Aksan’ın keman performansları, her etkinliğin ihtiyacına göre; repertuar, kostüm, zamanlama, koreografi ve konsept olarak farklı şekillerde yeniden tasarlanabilmektedir.

Ceren Aksan’ın sahne kıyafetleri kendine ait özel kostüm kataloğundan seçilebilmektedir. Sahneye her çıktığında farklı bir kostüm giymekte, bu şekilde her setinde etkinliğe yeni bir renk katmaktadır. Aynı şekilde müzikal olarak da çeşitlilik sunmatadır. (Örneğin; Kokteyl sırasında lounge, jazz ve klasik eserleri seslendirirken uzun bir tuvaletle sahne alan Ceren Aksan, gecenin ilerleyen saatlerinde sahnede gerçekleştireceği şov bölümünde; enerjik ve çarpıcı müziklerini seslendirirken daha hareketli ve pırıltılı kostümleriyle canlı performansına etkileyici bir görsellik katmaktadır.) Bu şekilde Ceren Aksan’ın keman performansları aynı event içerisinde bir kaç farklı konseptte kullanılarak tüm etkinliği renklendirebilmektedir.

BIOGRAPHY

Ceren Aksan is highly trained, electric violinist based in Istanbul. Her performances are available for worldwide events, weddings, festivals, luxury partys, concerts, meetings and organizations. Her violin shows are variable (as the choreography, timing, musics, costumes) and could be designed as event's needs.

She is the daughter of ballerina mother and tonmaister father, grandchildren of famous composer Muammer Sun. Her whole family members are artists; including musicians, composers, ballet dancers and actors. She has accepted to violin department in Hacettepe University Conservatory at the age of 9, gratuaded from it and continued to Master's degree in violin department. Upon her university graduation from violin, she start to work in academic department of conservatory, Presidental Symphonic Orchestra, Opera and Borusan Istanbul Chamber & Philharmonic Orchestra. Throughout her classical music career; she has played extensively both domestically and internationally, attended tours & concerts, recorded albums with worldwide known orchestras, conductors and soloists.

She had her first electric violin in 1999 and she start to play soloist violin in worldwide known pop, rock, electronic artists & bands and DJ's, on their albums, records, live concerts & tours. (She had worked live on stage with Vanessa Mae, Brazzaville, Mario Frangoulis, Sertab Erener, Teoman and more…) She made violin records for movie soundtracks, documentaries, television programs, TV commercials and advertisements.

She always play live on her own arranged backing tracks (her original songs and covers of classical/fusion/rock/pop/jazz/latin/electronic songs) She also play improvisations on any kind of music. She has special designed & custom made electric violins (such as swarovski plated electric violin, transperant glass electric violin with flash lights, red electric violin, black & white frame electric violin, and many more..) Her stage costumes are all designers special made for Ceren Aksan for her stage performances. Her microphone system is wireless and she is always avaliable to make her free moves on stage. Her shows are variable (as the choreography, timing, musics, costumes) and could be chosen from her catalogue or re-designed as client's & event's needs. In addition to her solo performances, she has shows with her dancers and electric strings band EVA. Her goal is to create the best musical & visual show for any kind of event and impress the audience. Her general style could be explained as: energetic, impressive, soulful, unique & entertaining.

Some of her referances & previous clients are: Honda, Avon, Lancome, Toyota, Harley-Davidson, IBM, HP, Ariston, Intel, Indesit, Hotpint, Philips, Isuzu, Jack Daniels, Phillip Morris, Discovery Channel Networks, Hurriyet, Efes, Vestel, W Club, Derishow, Superbrands, Gilan, Club Malika, Moder, Forum AVM, Khan Beach, Aisha, Cubuklu 29, Four Seasons, Marriott, A'jia, Les Ottomans, Çırağan Kempinski, Ritz Carlton, Hilton, Rixos, Sheraton, International Yacht Expo, International Autoshow, International Electronics Show, International Boat Show and more...

She has been in United States, Italy, Germany, France, Greece, Bulgaria, Belgium & Holland. She made her solo violin performance in Liechtenstein Prince's Wedding in Çırağan Palace. She was on stage with Vanessa Mae for a VIP stadium concert for the president in Chechenia.

 

Designed by moni 2011